III Turniej Mikołajkowy Nasutów Junior Cup za nami!

W weekend 7-8 grudnia odbyła się trzecia edycja turnieju mikołajkowego Nasutów Junior Cup 2019. Łącznie w zmaganiach wzięło udział ok 240 młodych zawodników z 24 drużyn. Balkon w Szkole Podstawowej im. Marty z Budnych Łososiowej został wypełniony po brzegi kibicami. Zawody odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2007, rocznik 2008 w sobotę oraz 2009 i rocznik 2011 w niedzielę. Spotkania we wszystkich kategoriach stały na wysokim poziomie, a zawodnicy w trakcie przerw między meczami uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez wolontariuszy z Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Społecznego. Z kolei kibice mogli raczyć się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców zawodników KS Nasutów. Chcieliśmy podziękować wszystkim partnerom oraz sponsorom naszego Turnieju, a w szczególności Włodarzom Gminy Niemce, Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Społecznego, Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łososiowej w Niemcach oraz właścicielowi Pizzerii "Grana Padana" i "Viva La Pizza", a także naszym Rodzicom za aktywne wsparcie zawodów.

W tym roku Królami Zimy zostali:

rocznik 2007 - Mosir Lubartów, który w finale pokonał drużynę Zawiszy Garbów 2:1 (bramka dla Mosiru w ostatniej sekundzie)

rocznik 2008 - Mosir Lubartów, który w finale pokonał Piotrcovię Piotrków 2:0

rocznik 2009 - Lublinianka Lublin, która w finale pokonała po rzutach karnych ISL Lubliniankę Ciecierzyn

rocznik 2011 - KS Nasutów, który w finale pokonał Garbarnie Kurów 3:0

Zwycięstwo naszej najmłodszym drużyny było pierwszą wygraną od początku istnienia Turnieju Mikołajkowego. Pozostałe nasze drużyny również dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsca. Ostatecznie drużyny z rocznika 2007 i 2008 zajęły 6 miejsca. Z kolei drużyna z rocznika 2009 w meczu o 3 miejsce pokonała ekipę UKS Laskovia Baranów 2:0. Ponadto w roczniku 2009 najlepszym graczem turnieju została wybrana Kaja Machowicz, a w roczniku 2011 najlepszym strzelcem z 8 bramkami został Szymon Rola.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.